Schwarzwald

Schwarzwald

Schwarzwald, w dosłownym tłumaczeniu z niemieckiego Czarny Las, to fascynujący region położony w południowo-zachodnich Niemczech, który zaprasza do odkrywania swoich malowniczych zakątków. Znany ze swojego uroku, stanowi połączenie tradycji i natury, które są wplecione w każdy element tego uroczego krajobrazu. Schwarzwald to miejsce, gdzie natura prezentuje się w pełnej krasie. Rozległe lasy, majestatyczne góry i błękitne jeziora tworzą niezapomniany klimat. Znajdujący się w samym sercu i otoczony gęstymi lasami Park Narodowy Schwarzwald, kryje w sobie unikalne gatunki flory i fauny, które czekają na odkrycie przez miłośników przyrody.
Schwarzwald to także idealne miejsce dla entuzjastów turystyki. Wielość szlaków turystycznych sprawia, że region cieszy się popularnością nie tylko wśród mieszkańców Niemiec. Trasy narciarskie czynią Schwarzwald doskonałym miejscem także dla miłośników sportów zimowych.
Głównym miastem w Schwarzwaldzie jest Freiburg im Breisgau słynący z zabytkowej starówki. Jezioro Titisee zaprasza do leniwego odpoczynku w lecie, a Feldberg, najwyższy szczyt w Schwarzwaldzie, zapewnia zarówno niesamowite widoki, jak i doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Będąc w Schwarzwaldzie koniecznie trzeba spróbować szynki schwarzwaldzkiej. Przysmak ten wytwarzany jest ze starannie wyselekcjonowanego mięsa wieprzowego, które jest solone, przyprawiane mieszanką ziół i przypraw, a następnie poddawane procesowi długotrwałego wędzenia na zimno przy użyciu trocin sosnowych lub jałowcowych. To właśnie ten proces nadaje szynce jej charakterystyczny smak i aromat.
Na kolejnych podstronach znajduje się szczegółowy opis kilku atrakcji oraz szlaków turystycznych, jakie mieliśmy okazję przejść podczas naszego kilkudniowego zimowego pobytu w Schwarzwaldzie. Wszystkie atrakcje zlokalizowane są w okolicach miejscowości Feldberg. Wynika to z faktu, że nasze dzieci spędzały dnie jeżdżąc na nartach. My w tym czasie poznawaliśmy najbliższe okolice. Do opisu każdego z przebytych przez nas szlaków dołączyłem ślad GPS. Mam nadzieję, że nasze doświadczenia pomogą w planowaniu podróży i zainspirują was do odkrywania uroku Schwarzwaldu w zimowej scenerii.
Na koniec należy dodać, że mimo wszystkich niewątpliwych uroków tego regionu, Schwarzwald jest dość drogą destynacją. Porównując ceny do innych cen w Niemczech, w Schwarzwaldzie jest po prostu drogo. Trasy zjazdowe są raczej dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Wyciągów jest niewiele, co sprawia, że przed nimi ustawiają się dość długie kolejki. Jazda na nartach w Schwarzwaldzie w jeden weekend – tak, dłuższy pobyt – warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Planując wyjazd na narty do Schwarzwaldu należy wziąć koniecznie pod uwagę fakt, że nie każdej zimy na Feldbergu leży śnieg.
Rozwiń tekst
Opcje mapy
  • Typ mapy