Puerto del Carmen
Purto del Carmen jest największym centrum turystycznym wyspy. Prawie dwie trzecie turystów odwiedzających wyspę spędza urlop właśnie w tym mieście. Główną ulicą miasta jest Avenida de las Playas, rozciągająca się na długości 10 kilometrów. Dookoła tej ulicy rozlokowane są niezliczone restauracje, kawiarnie, sklepy z pamiątkami, butiki, salony wynajmu samochodów oraz wszelkiego innego typu sklepy. Historycznym centrum miasta jest zaś dzielnica La Tinosa rozlokowana dookoła portu.
Miasto może poszczycić się aż ośmioma dużymi, w większości piaszczystymi plażami. Patrząc z kierunku zachodniego ku wschodowi, pierwszą jest niewielka, bo o długości około 100 metrów plaża Playa Pila de la Barrilla. Miejsce to jest szczególnie lubiane przez miłośników odkrywania świata podwodnego. Kolejną w kolejności jest również niewielka plaża Playa Chcia przy hotelu Los Fariones. Główną plażą miasta jest Playa Blanca inaczej zwana Playa Grande; ponad 1000 metrów szerokiej na 100 metrów plaży z niezliczona ilością leżaków to niecodzienny widok. Playa de la Penita to niewielka, plaża o ciemnym piasku odgrodzona skalami. Playa del Barranquillo to 200 metrowa plaża o złocistym pisku. Największą plażą jest Playa de los Pocillos o długości ponad 1500 metrów i szerokości 200 metrów, jest ona najczęściej odwiedzana plażą całej wyspy. Playa de Matagorda leży dokładnie przy lotnisku, dlatego leżakując należy liczyć się z częstym towarzystwem nadlatujących samolotów. Plażą najbardziej wysuniętą na wschód jest Playa de Guacimeta, bardzo rzadko odwiedzana piaszczysta plaża.
Kliknięcie na zdjęciu spowoduje, że zostanie wyświetlone ono w powiększeniu w wygodnej przeglądarce. Za pomocą przeglądarki i dostepnych w niej narzędzi można następnie nawigować pomiędzy dostępnymi fotografiami bez konieczności klikania każdorazowo na nowe zdjęcie. Życzymy miłego oglądania.
Opinie i komentarze Rozpocznij nowy wątek...
LANZAROTE

ALA 20.07.2009 00:18
BYLAM TAM JEST SLICZNIE:):):)
Odpowiedz Zgłos do moderacji
Lanzarote

ewcia25 13.06.2010 09:05
Byłam w tym roku, pogoda nam miło zaskoczyło. Warto zwiedzić wyspę bo jest naprawdę niezwykła. Hotele są dobrej klasy, a jedzenie przepyszne. Park Timanfaya jest cudowny. Polecam:)
Odpowiedz Zgłos do moderacji
puerto del carmen

szuwii 30.01.2011 18:15
jestem na canarach w każde św bożego narodzenia puerto del carmen miło mnie zaskoczyło :)polecam
Odpowiedz Zgłos do moderacji
Lokalizacja
Szerokość geograficzna:
 28°55'21"N
Długość geograficzna:
 13°39'39"W
Wysokość bezwzględna:
 ---

Zobacz w Google Earth
Zobacz w Google Maps
Ciekawe strony
Co dalej...
Licznik
Dotychczasowych odsłon strony:
Ostatnie odwiedziny: poniedziałek, 11 luty 2019, 22:17

Ostatnie wyszukiwania:
  • puerto del carmen opis
  • puerto del carmen lanzarote zakupy
  • Hiszpania » Lanzarote » Puerto del Carmen
  • puerto del carmen opis miejscowosci


Ostatnie odsłony z:
Kraków, Polska
Polska, Polska
Gdansk, Polska
Beijing, Chiny
Madrid, Hiszpania