El Cotillo
W północnej części Fuerteventury leży spokojne miasteczko rybackie El Cotillo. Historia miasta sięga XVII wieku, wtedy to z portu (Puerto del Tostón) wysyłano wszelkiego rodzaju produkty do innych wysp archipelagu. Port nie był w żaden sposób osłonięty, dlatego też często padał ofiarą najazdów pirackich. Aby zapowiedz niespodziewanym atakom, w XVIII wieku wybudowano strażnicę, Castillo de Rico Roque. Jak się później okazało, stacjonujące w niej wojska nigdy nie musiały bronić portu przed piratami. Powodem tego była słabnąca popularność portu spowodowana coraz silniejszym rozwojem ówczesnej stolicy wyspy Puerto de Cabras (dzisiejsze Puerto del Rosario). Dzisiaj w miasteczku mieszka jedynie kilka rodzin zajmujących się rybołówstwem. Wiele domostw dostało przerobionych na proste pensjonaty i wynajmowane są one spragnionym słońca i ciszy turystom.
Na wschód od miasteczka rozciąga się piaszczysta plaża Playa del Castillo.
Kliknięcie na zdjęciu spowoduje, że zostanie wyświetlone ono w powiększeniu w wygodnej przeglądarce. Za pomocą przeglądarki i dostepnych w niej narzędzi można następnie nawigować pomiędzy dostępnymi fotografiami bez konieczności klikania każdorazowo na nowe zdjęcie. Życzymy miłego oglądania.
Opinie i komentarze Rozpocznij nowy wątek...
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - rozpocznij dyskusję...
Lokalizacja
Szerokość geograficzna:
 28°41'01"N
Długość geograficzna:
 14°00'37"W
Wysokość bezwzględna:
 ---

Zobacz w Google Earth
Zobacz w Google Maps
Ciekawe strony
Co dalej...
Licznik
Dotychczasowych odsłon strony:
Ostatnie odwiedziny: sobota, 16 marzec 2019, 04:26

Ostatnie wyszukiwania:
  • el cotillo fuerteventura
  • el cotillo fuerteventura
  • el cotillo fuerteventura
  • el cotillo fuerteventura


Ostatnie odsłony z:
Kraków, Polska
Polska, Polska
Gdansk, Polska
Beijing, Chiny
Madrid, Hiszpania