Mirador del Río
Mirador del Río położony jest w północnej części wyspy; na miejscu dawnego wojskowego punktu obserwacyjnego zbudowany został punkt widokowy oraz kawiarnio - restauracja. Rozpościera się stąd zapierający dech w piersiach widok na cieśninę Río dzieląca Lanzarote i sąsiednia wyspę La Graciosa. Przy dobrej widoczności za La Graciosą, wyłaniają się pozostałe wyspy archipelagu Chinijo. Bezpośrednio za La Graciosa leży wysepka Montana Clara, dalej największa w archipelagu Alegranza oraz skaliste wysepki Roque del Este oraz Roque del Oeste. Dobrze rozpoznawalna jest rybacka wioska Caleta del Sebo na południowym wybrzeżu La Graciosy.
Poniżej punktu widokowego, na wybrzeżu wyspy, dostrzec można zabarwione na różowoczerwony kolor Salinas del Río. Patrząc w kierunku wyspy Lanzarote, panorama rozpościera się na rolnicza równinę leżąca u podnóża wulkanu La Corona. Z tej perspektywy, przy dobrej widoczności, można „zajrzec”do wnętrza tego wulkanu, który jest jednocześnie najwyższym wzniesieniem północnej części wyspy. Patrząc wzdłuż zachodniego wybrzeża, najpierw wylania się równina El Jable, a dalej góry południowej części wyspy.
Kliknięcie na zdjęciu spowoduje, że zostanie wyświetlone ono w powiększeniu w wygodnej przeglądarce. Za pomocą przeglądarki i dostepnych w niej narzędzi można następnie nawigować pomiędzy dostępnymi fotografiami bez konieczności klikania każdorazowo na nowe zdjęcie. Życzymy miłego oglądania.


Widok na wyspę La Graciosa
Kliknięcie na zdjęciu spowoduje wyświetlenie nowego okna z panoramą. Do poprawnego ogladania panoramy niezbędne jest zainstalowanie plugina QuickTime, którego można pobrać klikając tutaj. Życzymy miłego oglądania.
Opinie i komentarze Rozpocznij nowy wątek...
...del Rio

Kero vel Zadziorek 15.12.2011 14:18
Miałem okazje być w tym miejscu. Super widoki, super zapierające dech w piersiach obcowanie z naturą. Restauracja niemal zawieszona na krawędzi urwiska. Siedząc w tej restauracji można mieć wrażenie jakbyśmy siedzieli w przestworzach (w zależności od miejsca jakie zajmujemy w samej restauracji). Jak dla mnie bajeczne widoki.
Odpowiedz Zgłos do moderacji
Lokalizacja
Szerokość geograficzna:
 29°12'52"N
Długość geograficzna:
 13°28'52"W
Wysokość bezwzględna:
 ---

Zobacz w Google Earth
Zobacz w Google Maps
Ciekawe strony
Co dalej...
Licznik
Dotychczasowych odsłon strony:
Ostatnie odwiedziny: niedziela, 10 luty 2019, 17:55

Ostatnie wyszukiwania:
  • mirador del rio wikipedia
  • punkt widokowy lanzarote z restaurqcja
  • mirador del rio wikipedia
  • mirador del rio wikipedia


Ostatnie odsłony z:
Kraków, Polska
Polska, Polska
Gdansk, Polska
Beijing, Chiny
Madrid, Hiszpania