Cueva de los Verdes
Cueva de los Verdes, podobnie jak Jameos del Aqua, należą do tego samego podziemnego tunelu, który powstał na skutek wybuchu wulkanu La Corona. Wulkan ten oddalony jest od systemu tuneli o 5 kilometrów i jest najwyższym wzniesieniem (609 m. n.p.m.) północnej części Lanzarote. Wybuch tego wulkanu datowany jest na okres pomiędzy 3000 i 1000 roku przed naszą erą.
Cueva de los Verdes rozciąga się od stóp wulkanu La Corona aż do wybrzeża wyspy oraz dalej, prawie 1,5 km w wodzie.. Ten podwodny odcinek leży około 50 m poniżej lustra wody, został po raz pierwszy odkryty w końcu lat osiemdziesiątych 20 stulecia. System jaskiń powstał na skutek szybszego stygnięcia lawy na jej powierzchni.
W sumie 2 kilometry tunelu jest udostępnione do zwiedzania. Jaskinia za wyjątkiem oświetlenia, kilku stopni schodów i wytyczenia kilku wąskich przejść pozostała w stanie nienaruszonym. Bezpośrednio przy wejściu, przechodzi się przez cześć tunelu, gdzie na podstawie kolorów można rozpoznać rożne minerały: węglik wapnia, tlenek żelaza, fosfor, magnez. Ściany tunelu zabarwione są na wszelkie odcienie bieli, czerwieni, żółci oraz czerni. Idąc dalej, można dostrzec na lewo i prawo w jaki sposób zastygała lawa. Na zwieńczeniu tunelu, ociekająca i stygnąca lawa uformowała stożki. W najniższym punkcie jaskini, 50 metrów poniżej powierzchni ziemi, została utworzona sala koncertowa, jak się okazało, akustyka tego miejsca jest bardzo dobra, praktycznie nie ma tutaj echa.
Kliknięcie na zdjęciu spowoduje, że zostanie wyświetlone ono w powiększeniu w wygodnej przeglądarce. Za pomocą przeglądarki i dostepnych w niej narzędzi można następnie nawigować pomiędzy dostępnymi fotografiami bez konieczności klikania każdorazowo na nowe zdjęcie. Życzymy miłego oglądania.
Opinie i komentarze Rozpocznij nowy wątek...
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - rozpocznij dyskusję...
Lokalizacja
Szerokość geograficzna:
 29°09'37"N
Długość geograficzna:
 13°26'21"W
Wysokość bezwzględna:
 ---

Zobacz w Google Earth
Zobacz w Google Maps
Ciekawe strony
Co dalej...
Licznik
Dotychczasowych odsłon strony:
Ostatnie odwiedziny: piątek, 15 luty 2019, 21:09

Ostatnie wyszukiwania:
  • tunele lawowe
  • lanzarote jaskiniawody
  • lanzarote jaskiniawody
  • cuevas de los verdes


Ostatnie odsłony z:
Kraków, Polska
Polska, Polska
Gdansk, Polska
Beijing, Chiny
Madrid, Hiszpania